top of page

Leren of instrueren

Beide processen vullen elkaar aan. Instructie biedt de basis, terwijl leren helpt om kennis verder te ontwikkelen en toe te passen. Bij het maken van films en e-learnings zoeken we altijd naar de juiste balans.

afbeelding leren of instrueren

Leren of instrueren?

Instrueren en leren zijn nauw verbonden, maar verschillen wel. Instrueren is een eenzijdig proces waarbij een film of e-learning vaardigheden of huis- of veiligheidsregels overbrengt aan een ontvanger. De focus ligt op het (op)volgen van instructies en regels, en/of het uitvoeren van specifieke taken. Het doel is vaak om snel en efficiënt bepaalde informatie over te dragen.

Leren daarentegen is een actief, persoonlijk proces. Het gaat verder dan alleen het opnemen van informatie; het vereist reflectie en het toepassen van de kennis in nieuwe situaties. Leren komt vaak voort uit intrinsieke motivatie en leidt tot diepere inzichten en blijvende vaardigheidsontwikkeling. Dit proces vraagt meer tijd en inspanning, omdat het gericht is op het zelfstandig integreren van kennis.

Beide processen vullen elkaar aan. Instructie biedt de basis, terwijl leren helpt om kennis verder te ontwikkelen en toe te passen. Bij het maken van films en e-learnings zoeken we altijd naar de juiste balans.

Ben jij bezig met het maken van een instructie, e-learning of film? En kun je wel wat hulp gebruiken? Een keer met ons sparren? Neem contact met ons op. We helpen je graag.

RECENTE NIEUWSBERICHTEN

Blijf op de hoogte

Lees hier de nieuwste ontwikkelingen en belangrijke updates over veiligheidsregels en -instructies.

Linda Steijger

#instructiefilm

Het team van Instructiefilm: Linda Steijger

Ik ben 1 januari 2025 begonnen als Operations Manager. Daarin begeleid ik klanten van hun eerste interesse naar het eindproduct; een instructiefilm waarmee ze hun bezoekers kunnen ontvangen of hun medewerkers kunnen instrueren. Daarnaast pakken we benodigde wijzigingen op en daarvoor vergelijk ik bestaande video's en scripts om de aanpassingen te kunnen laten doorvoeren door mijn collega content-creators. Door mijn ervaring in de zuivelindustrie en de instructiefilm die daar werd toegepast, herken ik de wensen van de klanten.

medewerken die werkt op hoogte

#SafetyFirst #HACCP #Waterschappen #FoodIndustry #Procesveiligheid, #veilig werken

Hoe meld je een bijna-ongeluk?

Als je werkt in de industrie kan een klein risico grote gevolgen hebben voor mens, milieu en productkwaliteit. Een bijna-ongeluk is dé kans om een echt incident voor te zijn. Meld het via deze 4 stappen:

Melden is geen administratie, maar preventie. Samen houden we ons proces én elkaar veilig!

Voor onze veiligheidsfilms kijk op https://www.instructiefilm.nl/e-learning

medewerker achter zijn computer, die digitaal wordt aangevallen

#cybersecurity, #informatiebeveiliging #elearning #digitaleveiligheid #compliance

Cybersecurity – Jouw Rol in Digitale Veiligheid

De urgentie van cybersecurity blijft groeien — en dat wordt opnieuw onderstreept door recente ontwikkelingen vanuit het Nationaal Cyber Security Centrum.

Op 15 april heeft de Tweede Kamer de Cyberbeveiligingswet (Cbw) en de Wet weerbaarheid kritieke entiteiten aangenomen. Hiermee wordt de Europese NIS2-richtlijn omgezet in Nederlandse wetgeving. Voor duizenden organisaties betekent dit dat zorgplicht, meldplicht en registratieplicht rondom cybersecurity niet langer vrijblijvend zijn, maar een wettelijke verplichting.

fabrieksmedewerker controleert lopende band.

#voedselveiligheid #HACCP #elearning #training #foodindustry #kwaliteit #instructiefilm, #World Food Safety Day, #allergenen, #fooddefense, #foodfraud, #5S, #reiniging en desinfectie, #achtergronden HACCP, #voedselveiligheidscultuur

Voedselveiligheid begint bij goed getrainde medewerkers

World Food Safety Day (7 juni): Investeer in voedselveiligheid met e-learnings

Op 7 juni staat de wereld stil bij 

World Food Safety Day

Deze internationale dag benadrukt hoe belangrijk veilig voedsel is voor onze gezondheid én voor bedrijven in de voedselketen. Voor organisaties in de voedingsindustrie, horeca en productie is dit hét moment om stil te staan bij processen, bewustwording en vooral: 

de kennis van medewerkers.

Bij Instructiefilm.nl helpen we bedrijven om voedselveiligheid praktisch en effectief te maken met onze complete reeks e-learnings voedselveiligheid.

werknemer met bedrijfskleding en PBM's ( persoonlijke Beschermings Middelen

#e-learning, #arbo, #ongevallen voorkomen, #veilig werken

Instructiefilm.nl biedt interactieve Arbo 

e-learnings opgedeeld in vier niveaus (A,B,C en D)

Hiermee krijgen medewerkers en bezoekers specifieke veiligheidsinstructies afgestemd op hun risicoprofiel. De trainingen variëren van basisregels (Level A) tot risicovolle werkzaamheden zoals besloten ruimtes en ATEX (Level D).

Bekijk het volledige overzicht en de e-learnings op https://www.instructiefilm.nl/e-learning

selectie veiligheid.

animatiebeeld beveiliging op apparatuur

#animatie, #e-learning, #instructiefilm, #privacy

Draagvlak creëren voor Privacywetgeving met onze e-learning;
Het  beschermen van gegevens doe je samen!

In een tijd waarin organisaties steeds meer gegevens verwerken, wordt zorgvuldig omgaan met privacy en persoonsbeveiliging belangrijker dan ooit. Niet alleen omdat de wet dit van ons vraagt (denk aan de AVG), maar ook omdat het vertrouwen van klanten en medewerkers op het spel staat. Een kleine fout – een verkeerd verzonden e-mail, een onbeveiligde laptop of het delen van gegevens zonder toestemming – kan al leiden tot een privacy schending met grote gevolgen.

allergenen

#e-learning, #instructiefilm, #allergenen, #voedselveiligheid

Onze instructiefilm "Allergenen in de voedingsmiddelen-industrie" vernieuwd! 

Het aantal mensen met een voedselallergie blijft toenemen. In Europa is dit aantal in de afgelopen twintig jaar verdubbeld. Voor mensen met een voedselallergie kan zelfs een minimale hoeveelheid van het verkeerde ingrediënt al leiden tot een ernstige, soms levensbedreigende reactie. Deze ontwikkeling maakt allergenenbeheersing een steeds belangrijker aandachtspunt binnen de voedingsmiddelenindustrie.

#veilig werken, #ongevallen voorkomen, #e-learning

Wat kunnen we leren van de meest voorkomende arbeidsongevallen in 2025?

Een ongeluk zit in een klein hoekje – zeker in een fabriek, waar machines, voertuigen en mensen continu samen zijn. Eén verkeerde stap, een onoplettend moment of een klein technisch mankement kan al grote gevolgen hebben. Maar waar gaat het nu het vaakst mis en wat kunnen we hiervan leren? Wij zetten de 10 belangrijkste oorzaken van ongevallen in fabrieken voor je op een rij.

animatiebeeld met werknemer en aangegeven welke beschermingsmiddelen hij moet gebruiken

#animatie, #e-learning, #instructiefilm, #poortinstructie, #veilig werken

"Meer dan 450 bedrijven moesten deuren sluiten voor schenden voedselveiligheids-regels", bleek uit recente controles in de Belgische foodsector. 

Deze bedrijven leefden de voedselveiligheidsregels niet voldoende na. Veiligheid en hygiëne zijn integraal onderdeel van werken in deze sector. Onduidelijkheden of nalatigheid kunnen directe gevolgen hebben.


Bescherming van levensmiddelen in levensmiddelenfabrieken tegen criminelen

#animatie, #fooddefense, #foodfraud, #e-learning

Week van de Veiligheid: 

Ben jij voorbereid op criminaliteit in de foodsector?

‘Ben jij voorbereid op criminaliteit?’ Dat is het thema van de week van de veiligheid, een initiatief van en door ondernemers. Criminelen worden steeds slimmer en zoeken continu naar manieren om toe te slaan.


Man kijkt naar scherm met instructiefilm

#e-learning, #poortinstructie


Het team van Instructiefilm: Menno van der Steen

Van kinds af aan was Menno al geïnteresseerd in het maken van animatiefilms in allerlei verschillende vormen. In dit artikel lees je hoe onze collega Menno deze interesse nu toepast in zijn werk.

afbeelding leren of instrueren

#e-learning, #poortinstructie

Leren of instrueren, wat is het verschil?

Beide processen vullen elkaar aan. Instructie biedt de basis, terwijl leren helpt om kennis verder te ontwikkelen en toe te passen. Bij het maken van films en e-learnings zoeken we altijd naar de juiste balans.

bottom of page